1. Buradasınız:
 2. Dünya çapında tüm ilanlar
 3. Gigajob Kıbrıs
 4. Yardım: İş arayanlar için Sıkça Sorulan Sorular
 
 

Yardım: İş Arayanlar İçin Sıkça Sorulan Sorular

Gigajob ile iş arama, hakkındaki sorularınıza yanıtlar

spacer Gigajob ücretsiz midir?
spacer Evet, Gigajob iş arayanlar için herzaman tamamiyle ücretsizdir
spacer Gigajob'da yeniyim, ücretsiz nasıl kayıt olabilirim?
spacer Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Kayıt ol” tuşunu tıklayın, formu doldurun ve gönderin. E-posta adresinize onaylama linki gönderilecektir. Linki tıkladığınızda, kaydınız tamamlanacaktır.
spacer Gigajob ile nasıl iş aranılır?
spacer Adım 1: Ücretsiz kaydolun.
Adım 2: Ücretsiz özgeçmiş oluşturun. Online özgeçmişinizde nerede bulunduğunuzu ve ne tür bir iş aradığınızı belirtin....
… Potensiyel işverenler bu sayede sizı kolayca bulabilirler.
… İlgilendiğiniz ilanlarla doğrudan iletişime geçebilirsiniz.
Özgeçmişinizi ÜCRETSİZ ekleyin.
Tavsiye: Gigajob' da istediğiniz kadar özgeçmiş oluşturabilirsiniz. Böylelikle bir işe başvurduğunuzda, o işe en uygun özgeçmişinizi seçebilme şansınız olur.
spacer Birden fazla iş verenin benimle iletişime geçebilmesi için ne yapabilirim?
spacer İyi bir aday profilinde kısa bir başlık bulunur ve bu başlık, tam olarak başvuran kişiyi tanımlar. Bu sayede işverenler yetenekleriniz, iş geçmişiniz vb. diğer noktaları ilk bakışta görme şansına sahip olurlar. İyi bir fotoğraf da, profilinizi tamamlayacaktır.
Taktik: Çok yönlü biri misiniz ve farklı işler de yapabilirmisiniz? Her meslek için farklı bir aday profili oluşturun.
spacer İş tekliflerini nasıl bulabilirim?
spacer İş ilanları, ana sayfada bulunan arama fonksiyonları kullanılarak bulunabilir. Aramış olduğunuz işi “Ne?” yazan alana ve iş aradığınız şehri veya yeri “Nerede?” kısmına yazıp “İlanı bul” tuşunu tıklayarak, aramanıza uygun iş ilanlarının listesine ulaşabilirsiniz. Şimdi Ara
spacer Bir iş ilanı ile nasıl bağlantıya geçebilirim?
spacer
 1. İşverenle iletişime geçin:
  İş vereni, ilanıyla ilgilendiğinizden haberdar edin. “İletişime geç” tuşuyla ilan sahibine iletişim isteği gönderin. Bu sayede ilan sahibini özgeçmişinizi görmeye davet etmiş olursunuz.
 2. İşveren tarafından şu şekilde görülür:
  İletişim isteğiniz ilan sahibine gönderilecektir. İsteğiniz kabul veya red edebilir. Bu önlem, Gigajob tarafından hem işverenlerin hem de adayların bilgilerini korumak amacıyla alınmıştır.
 3. İletişim isteğiniz kabul edilmişse:
  iletişim isteğiniz kabul edilir edilmez iletişim bilgileri karşılıklı, otomatik olarak paylaşılır. Bu bilgileri iletişim merkezinde görebilirsiniz. Başvurunun devamı artık e-posta aracılığıyla, ilan sahibiyle direk olarak gerçekleştirilebilir.
spacer Ücretsiz e-posta bildirimleri
spacer Aradığınızı hemen bulamadınız mı? Gigajob' da her gün yeni ilanlar yayınlanmaktadır. Arama kriterlerinize uygun bir ilan eklendiğinde, bunu e-posta yoluyla size hemen bildirebiliriz. Tüm Gigajob arama sonuçlarının yayınlandığı sayfaların sağ kısmında “E-posta bildirimi oluştur” linkini bulabilirsiniz. Bu linki bir kere tıklamanız yeterlidir. Aramalarınız kaydedilir ve bu sayede size en son güncel iş ilanlarını düzenli olarak iletebiliriz. Bu hizmetimiz ücretsizdir ve sadece bir tıklama ile istediğiniz zaman bildirimi iptal edebilirsiniz.
spacer Şifrem nedir?
spacer Lütfen sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Giriş” (veya "Kayıt ol") 'tuşunu tıklayın ve "Gigajob şifrenizi unuttunuz mu?" linkini takip edin. Daha sonra e-posta adresinizi yazınız ve “Gönder” tuşunu tıklayınız. Lütfen, e-posta adresinizde yazım hatası olmadığından emin olun. Yeni şifrenizi girebilmek için tıklamanız gereken şifre, yenileme linki ile birlikte e-posta adresinize gönderilecektir.
Önemli: Şifre yenileme linki sadece iki saat için geçerlidir.. Eğer bu süreyi geçirirseniz, yeni bir e-postanın gönderilmesi gerekmektedir.
spacer Şifre yenileme isteğime dair e-posta gelmedi. Ne yapabilirim?
spacer Doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmak için, aynı işlemleri tekrar edin: Lütfen sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Giriş” (veya "Kayıt ol") tuşunu tıklayın ve "Gigajob şifrenizi unuttunuz mu?" linkini takip edin. Daha sonra e-posta adresinizi yazın ve “Gönder” tuşunu tıklayınız. E-posta adresinizde yazım hatası olmadığından emin olunuz. E-postanıza şifre yenileme linki gönderilecektir. Gönderilen e-posta spam dosyasında da olabilir. Lütfen dosyayı kontrol edin ve ayarlarınızı buna göre yapın veya yeni bir e-posta adresi girin.
spacer Erişim bilgilerimi (şifre/e-posta adresi) nasıl değiştirebilirim?
spacer You must be logged in to change any data. When you are logged in, you see "My Dashboard" in the top right corner of every Gigajob page. Please click it to get to your settings. There you'll find the option to change your password or email address.
spacer Gigajob kaydımı nasıl silebilirim?
spacer You must be logged in to do that. Click on "MY Dashboard" in the top right corner of any Gigajob page. Please click it to get to your settings. There you'll find the option "Cancel Membership".
Note: You cannot login again after you cancel your Gigajob membership. Your data and ads will be permanently deleted.
spacer ... Sorumun cevabını bulamadım.
spacer Bize mesaj gönderin. Gigajob ekibi size her zaman yardımcı olmaya hazırdır.
spacer ... Bir hata buldum.
spacer Gigajob web sitemizi geliştirmeye özen gösteriyor ve daha da geliştirilmesi üzerinde çalışıyoruz. Tavsiyeleriniz bizim için değerlidir.
spacer ...Bir önerim var.
spacer Uzun bir yapılacaklar listemizin olmasına rağmen, kullanıcılarımızın Gigajob'u daha iyi hale getirmek için bize yardımcı olduğunu ve bu konuya ilişkin tavsiyeleri olduğunu bilmek bizi mutlu eder! Bize önerilerinizi gönderin.